oravsky hrad mOravský hrad patrí medzi najkrajšie hrady na Slovensku. Nachádza sa v obci Oravský Podzámok, ktorý je od nášho hotela vzdialený 35,8 km. Hradný areál tvorí pozoruhodný komplex dolného, stredného a horného hradu s palácmi, opevnením a vežami.

Návštevníkov zaujme prepojenie troch vstupných brán s tunelom, pod ktorým sa nachádzajú podzemné chodby. V priestoroch hradu sídli Oravské múzeum s viacerými expozíciami. V najstarších priestoroch horného hradu je inštalovaná archeologická expozícia.

oravska zeleznica mV jednej z najchladnejších obcí Slovenska - v Oravskej Lesnej sa nachádza historická lesná úvraťová železnička. Známa je pod označením Oravská lesná železnica a bola súčasťou Kysucko - Oravskej lesnej železnice.

Našťastie Oravskému múzeu nebol osud tejto technickej pamiatky ľahostajný. Vypracoval úspešný projekt revitalizácie trate, ktorý podporil Európsky fond regionálneho rozvoja.

31. mája 2008 po takmer 90 rokoch od vybudovania trate bola prevádzka opäť spustená na úseku Tanečník - Sedlo Beskyd.

meander park oravice mZatiaľ jediné prírodné termálne kúpalisko na Orave. Nachádza sa v obci Oravice, ležiacej pri poľskej hranici v blízkosti Západných Tatier-Roháčov.

Voda sa čerpá z hĺbky 1611 m a má teplotu 58°C. Má vysoký obsah minerálov, ktoré svojimi liečivými účinkami priaznivo pôsobia pri chorobách pohybového ústrojenstva, močových ciest a aj pri chorobách obličiek. Predtým než sa minerálna voda dostane do bazénov riedi sa so studenou vodou vzhľadom na jej vysokú teplotu.

splav na raftoch orava mPre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a zábave sme pripravili splavovanie najkrajšieho úseku rieky Orava na raftových člnoch. Spoznajte krásy našej prírody iným spôsobom ako doteraz a vychutnajte si zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda.

Splav je vhodný pre začiatočníkov bez skúseností i zdatnejších, ktorí ocenia krásy našej prírody, pre športovcov, pre rodiny s deťmi (deti od 2 rokov), pre školské výlety, pre firmy v rámci teambuldingových aktivít či firemných športových dní, pre starších ľudí i tých menej fyzicky zdatných. Pre všetkých túžiacich po dobití energie, oddychu a zábave.

lyziarske stredisko kubinska hola mSKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura a je jedným z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na Slovensku. V nadmorskej výške 720 až 1 390 m. n. m. s južnou expozíciou môžu nadšenci zimných športov nájsť moderné lyžiarske stredisko so širokým spektrom lyžiarskych tratí a prepravné zariadenia s kapacitou 9000 pasažierov za hodinu. Celkové prevýšenie 676 metrov. Môžete sa pohodlne vyviesť lanovkou do výšky 1396 metrov nad morom a tam si vychutnajte pohľad na krásnu scenériu Západných Tatier a Chočských vrchov.

Denne upravované zjazdovky v celkovej dĺžke 14 km robia naše stredisko ideálnym miestom pre nezabudnuteľný zážitok z lyžovačky či už pre jednotlivcov alebo pre rodiny s deťmi.

aquarelax dolny kubin mAquapark AquaRelax je unikátne vodné dielo v centre Dolného Kubína. Jeho dominantou je Vodný svet s ponukou vodných atrakcií rôzneho druhu. Návštevníci môžu využiť plavecký alebo relaxačný bazén, wellness centrum so saunami (infra sauna, fínska sauna, parná bylinková a parná soľná sauna), vírivkou a ochladzovacím bazénom. V budove sa nachádza reštaurácia s denným menu.

Viac informácií nájdete na www.aquakubin.eu

aquapark besenova mVodný park Bešeňová je aquapark s celoročnou prevádzkou. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 55 km od nášho hotela. Liptov je jedným z najkrajších a turistami najvyhľadávanejších regiónov cestovného ruchu na Slovensku nielen vďaka vynikajúcim prírodným podmienkam, ale aj kultúrno-historickými pamiatkam, zachovanej ľudovej architektúre a podzemným krásam.

Termálne kúpalisko je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov (vrt bol vykonaný v roku 1987). Voda sa na povrch dostáva o teplote 62°C.

Vodný park Bešeňová je ideálne miesto na načerpanie stratenej energie a vitality. Termálna voda blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku.

escape plan namestovoEscape Plan je jedinečná a fascinujúca hra, v ktorej je skupina (2 - 5) ľudí uzamknutá v miestnosti, ktorá na prvý pohľad a dojem vyzerá ako obyčajná, bežná izba. Účastníci musia využiť rôzne prvky, objekty a indície, ktoré v miestnosti nájdu aby vyriešili sériu hlavolamov, hádaniek a záhad, ktoré vedú k nájdeniu spôsobu ako uniknúť z miestnosti v stanovenom čase. Hoci hra pozostáva z menej i viac náročných úloh nevyžaduje žiadne špeciálne schopnosti. Kľúčom k úspechu je vzájomná komunikácia a spolupráca.

Čas bude vaším úhlavným nepriateľom, pretože na vyslobodenie sa máte len 60 minút! Každou uplynutou minútou sa zvyšuje adrenalín a až do poslednej chvíle neviete, či ešte budete musieť otvoriť ďalší zámok, alebo ste konečne našli cestu von.

oravakafe muzeum kavyMúzeum sa nachádza v obci Krušetnica. Od nášho hotela je vzdialená 59,4 km. V Oravakafe môžete vidieť unikátnu mozaiku z kávovníkových zŕn. Jej rozloha je neuveriteľných 107 m2. Štyri milióny kávovníkových zŕn , ktoré predstavujú 400kg kávy z ktorej by sa dalo pripraviť viac ako 60 000 šálok lahodného nápoja. Kávovníkové zrná sú dovezené z približne 35-tich krajín sveta ako sú Nikaragua, Vietnam, Brazília, Honduras, Mexiko. Mozaika vytvára celý príbeh kávovníkového zrna, ďalej tu nájdete mapu sveta, taktiež portrét Jozefa Augustína, ktorý je milovník a odborník na kávovníkové zrno, je tiež spisovateľ ktorý píše o káve.

Expozíciu pripravovalo okolo 250 dobrovoľníkov viac než 4 roky.