sutovske jazera mNachádzajú sa v Šútove, 32,8 km od hotela. Šútovské jazerá sú vyhľadávané pre svoju vodnú plochu. Kedysi tu bol veľký lom, ktorý je v dnešnej dobe zaplavený vodou a ľudia ho využívajú na pobyt pri vode, plávanie a člnkovanie sa.
Jazero nemá prítok ani odtok a miestami dosahuje hĺbku až 15m. Voda má krásny nádych modrastej farby

Šútovská dolina patrí nepochybne k tým najkrajším, ktoré sa na našom území nachádzajú Jedným z jej mnohých lákadiel je najväčší vodopád Malej Fatry, ktorého vody padajú z výšky až 38 metrov a nachádza sa v nadmorskej výške 822 m. n. m. Určíte treba pripomenúť, že lesné porasty v takmer celej doline sú súčasťou Národnej prírodnej rezervácie (NPR) Šútovská dolina s 5. (najvyšším) stupňom ochrany.

sutovsky vodopadTúra je nenáročná a zvládnu ju aj najmenší turisti. Podľa turistického rázcestníka celá trasa k vodopádu sa dá prejsť za 1:20, preto je vhodná aj ako prechádzka pre rodiny s deťmi, stačí si zobrať pevnú obuv, náhradné oblečenie, tekutiny a samozrejme lekárničku.

Trasa začína v obci Šútovo časť Rieka, náš východiskový bod je vo výške 500 m. n. m., kde hneď za dedinou je Chata Fatranka s parkoviskom. Ďalej síce pokračuje asfaltová cesta do Šútovskej doliny, ale tá je len pre ubytovaných hostí a obsluhu na druhej Chate Vodopád, ktorá je už v doline, preto je potrebné auto odstaviť na dolnom parkovisku za dedinou. Celou trasou od parkoviska až po Šútovský vodopád sú postavené stanoviská Náučného chodníka. Sú v slovenčine a angličtine, kde sa dočítate základné informácie o okolí, ako aj vzdialenosť od vodopádu.