janosikove diery mJánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. Bizarné skalné útvary so špecifickou klímou sú domovom viacerých zaujímavých druhov rastlín a živočíchov.

Dolné diery
Dolné diery sú sprístupnené náučným chodníkom. Nachádzajú sa v nich dva vodopády (1 m a 3,5 m), ktoré sú súčasťou vodopádov Dierového potoka.

vystup na velky rozsutec mVeľký Rozsutec (1 609,7 m n. m.) je vrch v Krivánskej Malej Fatre. Je považovaný za jeden z najkrajších vrchov na Slovensku. Veľký Rozsutec sa stal symbolom pohoria a nachádza sa aj v logu národného parku Malá Fatra.

Je výborným vyhliadkovým bodom so širokým kruhovým výhľadom. Susedí s vrchmi Malý Rozsutec (1 343,5 m n. m.) a Stoh (1 607,4 m n. m.). Červeno značkovaný turistický chodník v úseku Medziholie – Veľký Rozsutec – Medzirozsutce je z dôvodu ochrany prírody sezónne uzavretý v období od 1. marca do 15. júna.
Pod Veľkým Rozsutcom, v sedle Medziholie bola v minulosti horská chata, chata pod Rozsutcom. V blízkosti sa nachádzal lyžiarsky vlek. 17. januára 1985 však na následky technickej poruchy vyhorela. Nová chata nebola postavená, dnes na tomto mieste vidno ostatky základov. Zo sedla Medziholia sa po chodníku v smere turistických značiek dostanete na Malý Rozsutec. Chodník, býva pravidelne uzatvorený od 1. marca do 15. júna.

 

vratna dolina mVrátna dolina sa nachádza priamo v srdci Národného parku Malá Fatra, len 3 km od obce Terchová. Vrátna je výnimočná svojou polohou v Malej Fatre. V národnom parku sa nachádzajú tri základne lokality, ktoré spoločne vytvárajú počas letnej sezóny krásne lokality na výlet. Medzi základné lokality, ktoré sú ideálne pre letný výlet sú napríklad Chleb, Paseky, Poludňový grúň a iné. Samozrejme vo Vrátnej doline sa nachádzajú aj iné zákutia a turistické trasy.

Tieto tri lokality poskytujú komfort a zážitok počas letných mesiacov pre každého. Vrátna Malá Fatra prevádzkuje všetky spomenuté lokality, na ktorých môžete zažiť niečo nové, oddychové, adrenalínové či inšpiratívne. Ak hľadáte miesto kde sa prejsť s rodinou, deťmi alebo si užiť prírodu Vrátna je to pravé.

sutovske jazera mNachádzajú sa v Šútove, 32,8 km od hotela. Šútovské jazerá sú vyhľadávané pre svoju vodnú plochu. Kedysi tu bol veľký lom, ktorý je v dnešnej dobe zaplavený vodou a ľudia ho využívajú na pobyt pri vode, plávanie a člnkovanie sa.
Jazero nemá prítok ani odtok a miestami dosahuje hĺbku až 15m. Voda má krásny nádych modrastej farby

Šútovská dolina patrí nepochybne k tým najkrajším, ktoré sa na našom území nachádzajú Jedným z jej mnohých lákadiel je najväčší vodopád Malej Fatry, ktorého vody padajú z výšky až 38 metrov a nachádza sa v nadmorskej výške 822 m. n. m. Určíte treba pripomenúť, že lesné porasty v takmer celej doline sú súčasťou Národnej prírodnej rezervácie (NPR) Šútovská dolina s 5. (najvyšším) stupňom ochrany.

lyziarske stredisko ski kozinec mLyžiarsky areál sa nachádza v obci Zázrivá na severnom svahu kopca Kozínec. V areáli sa lyžuje prevažne na prírodnom snehu (technickým zasnežovaním je vybavený len dojazd zjazdoviek). Prepravu zabezpečujú 2 lyžiarske vleky s dĺžkou 800 a 350 m (tretí vlek zakreslený na mape je rozostavaný). Zjazdovky v stredisku sú ťažkej, stredne ťažkej a ľahkej obtiažnosti v celkovej dĺžke 5 km. Vlek – kotva.

Otváracia doba

Pondelok – Nedeľa: 10:00 – 14:00
*vleky sú spustené len v zimných mesiacoch

vratna free time zone mNachádza sa v národnom parku Malá Fatra, 20 km od nášho hotela. Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku je 12,55 km. Zjazdovky sú sústredené do troch areálov. Medzi Pasekami a Chlebom je potrebné sa presúvať autom alebo autobusom.

Milovníkom adrenalínu odporúčame navštíviť najmä Chleb, ktorý ponúka možnosti pre freeride, skialpinizmus, zimnú turistiku, snowboarding a lyžovanie. K dispozícií je bezplatné parkovisko a tiež skibus premávajúci medzi hlavnými nástupišťami na lanovky (Paseky, Chleb).

Na Pasekách rodiny s deťmi ocenia detský areál Kids zone, v ktorom sa deti naučia základom lyžovania a skvelo sa zabavia. Taktiež v stredisku je možnosť sánkovania priamo na kopci. O pestrý program pre detí sa starajú lyžiarske školy v stredisku Vrátna free time zone.

agroturistika boronco zazriva mChata Agroturistika sa nachádza 3 km od centra Zázrivej - v Havranej. Nachádza sa na gazdovskom dvore na lúkach, ktoré sú obklopené lesmi a potokmi. V areáli je možnosť jazdy na koňoch.

Prevádzka je otvorená celoročne. Na koníkoch sa môžete povoziť kedykoľvek, po dohode s p. Borončom. Vhodné pre rodiny s deťmi, aj pre romantické prechádzky na koňoch.

Kontakt

+421 905 668 776, +421 43 589 61 42
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

lezecka stena zazrivaV júni 2016 v Zázrivej dokončili veľmi pekný lezecký projekt pre Zázrivský aktívny spolok. Lezeckú stenu postavili prakticky vo vonkajšom prostredí, v úzkom priestore, medzi dvoma existujúcimi budovami. Vynikajúco sa podarilo vyplniť doteraz nevyužitý priestor. Stena sa uzavrela a tak vznikla indoor lezecká stena s malým bouldrovým profilom.

Lezecká plocha steny je 320m2 a maximálna výška steny je 9 metrov.

Nájdete tu cesty (skoro) všetkých obtiažností, od "rebríkov" až po IX- a malý boulder. Zatiaľ nemáme pevné otváracie hodiny, no skoro každý večer je stena otvorená. Ak by ste chceli prísť, treba sa vopred dohodnúť, aby sa nestalo že prídete naprázdno.

naucny chodnik zazrivaNáučný chodník nájdete v Zázrivej - Doline. Začiatok je pri Záchrannej stanici Dolina 61, pri prvej tabuli sú umiestnené aj lavičky. Pokračujte cestou, pri kaplnke vľavo a cestou nahor. Postupne prejdete popri prvej tabuli, pôjdete stále rovno, smer určujú smerové šípky. Prejdete okolo druhej tabule a ďalej cestou okolo tretej tabule. Odbočíte vľavo, už z cesty vidieť ďalšiu tabuľu. Prejdete k nej, nižšie od nej je oddychové miesto - prístrešok s lavičkami. Trasa ďalej pokračuje po plynovode a nadol, ďalšia tabuľa. Od tejto predposlednej tabule cestou nadol, až sa dostanete k poslednej tabuli. Návrat je už po prejdenej trase.

slovensky orloj stara bystrica mIde o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Celý návrh od akad. sochára Lovišku bol najskôr vytvorený v hlinenom modeli, ktorý bol architektom Ivanom Jarinom prepracovaný do výkresovej dokumentácie. Tvarovanie diela v šindľovej konštrukcii bolo možné vďaka 80 dreveným ramenám, ktoré tvoria kostru orloja.

Srdcom orloja je tzv. astroláb, teda ciferník s astronomickými údajmi. Práve astroláb robí zo Slovenského orloja v Starej Bystrici jediný a prvý orloj na Slovensku. Bez astrolábu nemôže byť orloj orlojom.

jungle park zilinaNachádza sa v Mojši pri meste Žiline, ktorá je vzdialená 34,1 km od nášho hotela. V Jungle parku čaká na Vaše deti rozmanitá a prekvapujúca ponuka športovo-zábavných atrakcií na ploche 1500m2. Park môžete využiť za každého počasia.

A čo všetko tu nájdete?

  • baby aréna pre najmenších: preliezky, bazén s loptičkami, mäkké zvieratká
  • veľká šmýkačka džungľa, krokodíl
  • stena na lezenie pre deti
  • multifunkčné ihrisko, softshooter aréna (strieľanie z dela mäkkými loptičkami)
  • autíčka, motokáry
  • gymnastická plocha na cvičenie
  • vonku: skákací kopec, bazén s lodičkami pre najmenších, maxi pieskovisko