vratna dolina mVrátna dolina sa nachádza priamo v srdci Národného parku Malá Fatra, len 3 km od obce Terchová. Vrátna je výnimočná svojou polohou v Malej Fatre. V národnom parku sa nachádzajú tri základne lokality, ktoré spoločne vytvárajú počas letnej sezóny krásne lokality na výlet. Medzi základné lokality, ktoré sú ideálne pre letný výlet sú napríklad Chleb, Paseky, Poludňový grúň a iné. Samozrejme vo Vrátnej doline sa nachádzajú aj iné zákutia a turistické trasy.

Tieto tri lokality poskytujú komfort a zážitok počas letných mesiacov pre každého. Vrátna Malá Fatra prevádzkuje všetky spomenuté lokality, na ktorých môžete zažiť niečo nové, oddychové, adrenalínové či inšpiratívne. Ak hľadáte miesto kde sa prejsť s rodinou, deťmi alebo si užiť prírodu Vrátna je to pravé.

Lokality Paseky a Poludňový grúň sú miesta pre oddych, relax, rodinnú pohodu no ak chcete zažiť niečo s majestátnym výhľadom potom je Chleb to čo hľadáte. Chleb sa nachádza 1646 metrov nad morom. Na samotný vrchol vedie kabínková lanovka (KLD Chleb) no samozrejme popod lanovku je sprístupnený turistický chodník, ktorým sa taktiež dostanete na vrchol.

vratna dolina mapa m